A vállízület arthrosisának deformálása - Homorú-domború lencse

A jobb vállízület kezelésének doa, DOA csípő kezelés

Szeretnénk röviden egy esettanulmány segítségével bemutatni hogyan kezeli egy osteopat a páciens panaszait, ezért mai témának a vállfájdalmak hátterében megbújó gyomorproblémákat emeljük ki Önöknek.

a jobb vállízület kezelésének doa közös kobra kenőcs

Egy 45 év körüli férfi vállproblémával jött el hozzánk a praxisba. Több hete vannak fájdalmai. Nem volt orvosnál, a váll még nem lett megvizsgálva.

A gyógyszer leírása Artrozan

A férfi panaszkodik, hogy gyakran vannak gyomorpanaszai visszafolyással reflux. Panaszkodik, hogy fáj a háta és gyakoriak nyaki panaszai, fájdalmai is.

Autóbaleset miatt elszenvedett egy ostorcsapás sérülést kb. Abban az időben készítettek röntgen felvételt és felírtak neki nyaki rögzítőt.

a jobb vállízület kezelésének doa ízületi kezelés tskhaltubo georgiában

A beteg kapott fizioterápiát miáltal a probléma viszonylag gyorsan megoldódott. Jelenleg a vállfájdalom mind éjjel, mind a nap folyamán érezhető.

a jobb vállízület kezelésének doa térd chondrosis

A fájdalom miatt a férfi alig bírja felemelni a karját. A vizsgálat során azonban a vállízületi mozgástartomány alig volt beszűkülve, ugyanakkor találtak egy fájdalmas mozgáskorlátozást, de a mobilitásszűkület a vállízületben jelentéktelen volt. Váll környéki izmokban triggerpontok voltak, úgymint supraspinatus, infraspinatus, pectoralis major, teres minor, subscapularis területén.

a jobb vállízület kezelésének doa 1. fokú ízületi ízületi kezelések

A nyaki gerinc szignifikáns blokkját a második nyakcsigolyánál C2 lehetett érezni. A háti gerinc közepénél a bal oldalon érezhető volt egy különálló izomkeményedés a paravertebralis izmokban. A visceralis zsigeri vizsgálat kimutatott egy fokozott izomtónust a gyomortájban, a gyomortáji szögletben.

A gyomor enyhén nyomásérzékeny volt. Továbbá voltak jelentős reflexzónák a hasnál, ami azt jelzi, hogy akut gyomorprobléma is kialakult és ez mivel akut esetre utal, dominál itt is a fájdalom és a sympathikus.

Kompatibilitás Artrozana és alkohol

Ezért az első terápia ezt figyelembe veszi triggerpont kezelés alkalmazása által. Kezelések során használunk technikát, amellyel a vegetatív idegrendszert, itt a symapthikust befolyásoljuk, reprasing technikákat, cranialis osteopathiát  szintén a vegetatív idegrendszer befolyásolása érdekében.

A második kezelés majd egy hét után következett. A beteg egy kicsit jobban érezte magát.

a jobb vállízület kezelésének doa ízületek fáj az egér

A váll mozgása már nem volt annyira fájdalmas. Az amplitudó nagyobb volt, de a korlátozások még mindig fennálltak.

A vállízület arthrosisának deformálása

Mivel a fájdalom enyhült, most lehetett kezelni a nyaki gerincet. Egy C2 manipuláció és un. A jobb vállízület kezelésének doa háti gerincszakasz középső része biztosítja az általános sympathikus ellátást a gyomor területén. A diszfunkció a C2 környékén lehet a korábbi ostorcsapás sérülés miatt. De itt is található egy kapcsolat a gyomorral a bolygóidegen keresztül, amely a gyomrot a nyaki gerinchez kapcsolja.

a jobb vállízület kezelésének doa ízületi betegségek tesztelése

Így könnyen lehet, hogy ez a gyomorprobléma kiváltó tényezője a triggerpont a C2 csigolyánál. Ez vezetett a nyaki gerincszakasz diszfunkciójához, ez befolyásolta a nyaki és a a jobb vállízület kezelésének doa körüli izmokat.

A harmadik kezelés újra kezdődött egy héttel később. A beteg már lényegesen jobban volt.

Vállfájdalmak és a gyomorpanaszok kapcsolata

Most már végeztünk kezeléseket háti gerincre is. Egy meszesedés alakult ki a háti gerincnél, amely a Th5-ös csigolyánál lett kezelve. A beteg táplálkozási tippeket kapott a gyomor kezelésére.

A gyomorpanaszok is és a vállfájdalmak is megszűntek. Összességében 3 komplex terápia elegendő volt az akut fájdalmak megszüntetése érdekében úgy, hogy mindhárom irány gyomor, nyaki régió és háti-vállövi szakasz kezelésére alaposan időt fordítottunk.

Tisztelt Olvasó! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy jelen cikk szerzői jogi védelem alatt áll. A cikk, vagy egy részének bármilyen felhasználásához másoláshozfordításhoz stb.

fejleszteni, mint az illesztések a hazai

A szerzői jog megsértése súlyos jogi következményeket von maga után. Az Osteopathia által biztosított egész testre, annak elváltozásaira, feltérképezésekre, beazonosítására vonatkozó szemléletmód ma már nélkülözhetetlen az effektív és hatékony, szakszerű terápiás beavatkozások sorából. Mindenki számára egyéni mozgásminták vizsgálata és a szöveti analízisek alapján profi szakembereink által vezetve elérhetők ezek a kiváló terápiás lehetőségek a PhysioVit Rehab Akadémián, orvosok, gyógytornászok, sportfizioterapeuták közvetítésével.