Poštovani Korisnik!

Srdačno vas pozdravljam na web stranici Bizonjske hrvatske-mađarske dvojezične osnovne škole.

U našoj ustanovi odgoj i obrazovanje je i na hrvatskom narodnom jeziku. Važne informacije, aktualne vijesti, šaljive slike možete naći o nama. Nadam se da naša web stranica će probuditi vaš interes za našu ustanovu.

Uz srdačan pozdrav:

Zsuzsa Leszkovich
Ravnatelj

Pályázat
There are no translations available.

Projekt neve:

Bezenye, Általános Iskola akadálymentesítése
Azonosítószám: NYDOP-5.1.1/C-09-2009-0024

Projekt leírás (általános leírás, műszaki adatok):

A projekt keretében a Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda 9223 Bezenye, Zrínyi Miklós u. 1. szám alatt lévő Iskola épület teljes körű (fizikai és infokommunikációs) akadálymentesítése valósult meg.

Fizikai akadálymentesítés: 1 db akadálymentes parkoló kialakítása történt meg az épület előtt, 2 db külső akadálymentes rámpa és előlépcső épült, kicserélésre kerültek az iskola külső és belső ajtajai, a villanykapcsolók áthelyezésre kerültek, 2 db akadálymentes WC készült (1 db a földszinten és 1 db az emeleten), 1 db új felvonó létesült egy bővítmény épületrészben előlépcsővel, 1 db új fiú WC létesült a padlástéri részben.

Infokommunikációs akadálymentesítés: Az épület bejárati kapujánál és az épület bejárata mellett 1-1 db két nyelvű (magyar és horvát) sík és Braille feliratozású információs tábla került kihelyezésre. Az épület minden helyisége két nyelvű (magyar és horvát) sík és Braille feliratozással is ellátott helyiségnév táblát kapott. Az épület három különböző pontján összesen 4 db tapintható térkép került elhelyezésre kétnyelvű (magyar és horvát) sík és Braille jelmagyarázattal. Az épület aulájában indukciós hurok került kiépítésre 1 db INDI 10 típusú indukciós készülékkel, erősítővel a hozzá tartozó 1 db vezeték nélküli mikrofonnal és 1 db ellenőrző készülékkel. 1 db hordozható indukciós készülék beszerzésére is sor került, mely 1 db  ATS10TM FM típusú – vezeték nélküli mikrofonnal ellátott – adóból, 1 db ATS10R FM típusú – indukciós hurokkal ellátott – vevőből és 1 db ATS10PS típusú töltőegységből áll. Ez a készülék bármelyik helyiségben azonnal beüzemelhető.

Az emeleten lévő informatika teremben 1 db akadálymentes számítógépes „munkahely” került kialakításra új beszerzésű számítógéppel, 22”-os monitorral, könyvszkennerrel, multifunkciós nyomtató készülékkel, web-kamerával, aktív hangfallal a hozzá tartozó szoftverekkel, melyek között szövegfelismerő program és felolvasó program is segíti az akadálymentes használatot.

Fentiek mellett új akadálymentes honlapot kapott az iskola, melynek címe: www.bezenyeiskola.hu

Fenti projekt megvalósításához az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 32.359.117,- Ft
Önkormányzati önerő: 5.710.433,- Ft

 

Kedvezményezett neve és elérhetősége:

Bezenye Község Önkormányzata, 9223 Bezenye, Szabadság u. 50.
Dr. Horváth Szabolcs jegyző, projektmenedzser
Telefon: (96) 670-073
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Kammerhofer Róbert polgármester
Telefon: (96) 223-531
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Kapcsolattartó: Gál Zoltán építészmérnök, megbízott projektmenedzser
Telefon: 06-20 / 498-5463
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript és Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

 

Közreműködő szervezet neve és elérhetősége:

VÁTI Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Nonprofit Kft. Nyugat-dunántúli Területi Iroda Zalaegerszeg, 8900 Zalaegerszeg, Petőfi u. 24.
Telefon: (92) 511-070
Fax: (92) 348-653
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
Internet: www.vati.hu

Kapcsolattartó: Czigányné Fullér Mónika
Telefon: (92) 511-074
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
Ügyfélszolgálati idő: H-Cs.: 13:00-16:00