A bojtorján hatóanyag

Ízületi fájdalom magok bojtorján. Bojtorján bemutatása

A HKO szerint hasmenés esetén tilos az alkalmazása.

ízületi fájdalom magok bojtorján

Az első éves, még nem virágzó növény gyökerét kell gyűjteni. Ezen kívül a levelét és a magját.

• Igyon vizet az ízületek kezelésére
  • Gyógyító növények A bojtorján az egyik legrégebb óta használt méregtelenítő gyógynövény.
  • Blum ízületi kezelés
  • Hivatkozások Bojtorján A bojtorján megítélése sokat változott a történelem során.

Az első évben fejlődnek nagy, akár 60 cm hosszú tőlevelei, a második évben jelenik meg az erőteljes virágzó szár, amelyen Gyökere karó alakú, kívül szürkésbarna, belül piszkosfehér, fanyar, undorító ízű. A virágfészkek gömbösek, a virágok pirosak, horgas csúcsúak, melyek beleakadnak a ruhába, illetve az állatok szőrébe.

Kapcsolat Közönséges bojtorján A bojtorján vadon termő gyomnövényként tartjuk számon, de hasznos gyógy — és élelmi növény, és házikertben termeszthető, ha megfelelő körülményeket teremtünk számára.

Külsőleg bőrbajok — sömör, ekcéma, ótvar — elleni lemosásra, torokgyulladásnál gargarizálásra használják. Hajápoló szerként hajhullás, korpásodás, hajzsírosodás ellen használják.

A bojtorjángyökér-olajat az élettelen, töredezett haj ápolására, hajhullás és korpaképződés ellen használják.

Bojtorján (Arctium tomentosum, A. minus és A. lappa)

A levél epeműködést serkentő, vizelethajtó, vértisztító. Bőrbajok és daganatok elleni gyógyhatása is ismeretes.

Nehéz mozgás, ízületi + porcbajok ellen 5 természetes segítség

Magja epe- és vesebántalmak ellen használatos. A fitoterápiában gyakran más növényekkel, például a nagy csalánnal és a háromszínű árvácskával együtt használják.

ízületi fájdalom magok bojtorján

Külsőleg krém, kenőcs, illetve balzsam formájában ízületi fájdalom magok bojtorján, repedezett bőr, horzsolás, illetve rovarcsípés kezelésére használják. Pattanás, szőr- és faggyúmirigy fertőzések, kelések, körömágygyulladás kezelésére külsőleg főzet formájában alkalmazzák.

• Gyógyítja a lábak ízületeiben fellépő súlyos fájdalmakat
  • A Saforelleről mondták
  • A térdízület kezelésének szűkítése
  • Reumatikus bántalmakköszvényes fájdalmak, isiász, legkülönfélébb ízületi gyulladások és duzzanatok esetén is hathatós segítség.

Vizelet- és székletürítési zavarok kezelésére szirup formájában alkalmazható. Míg a bojtorjánt nyugaton bőrtisztító és ízületi gyulladás enyhítő orvosságként ismerik, addig a hagyományos kínai orvoslásban HKO ún. Ízre a HKO szerint a bojtorján magok csípősek és keserűek, jellege hideg, a Tüdő és a Gyomor meridiánjaira hat.

ízületi fájdalom magok bojtorján

A HKO szerint használható még: antibakteriális, gombaölő, serkenti a vizeletkiválasztást, csökkenti a vércukorszintet és a vérnyomást, hashajtó hatású. A HKO szerinti adagolása: gramm.

Tweet Share Share Méregtelenítés bojtorjánnal A bojtorján egy nagyon sokoldalú növény.